Oj dajcie spokój

Styl i Uroda Możliwość komentowania Oj dajcie spokój została wyłączona 3
Oj dajcie spokój
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Oj dajcie spokój
Następna gwiazda będzie miała swoją kolekcję. Katie Holmes, Courtney Love, Nicky Hilton? Otóż nie, Marilyn Monroe. Firma, która ma prawa do wielu zdjęć MM łączy swoje siły z brytyjską marką Blues Clothing i wypuszcza ubrania nie tylko inspirowane amerykańską aktorką, ale projektowane w jej imieniu. Pierwsze koszulki, staniki i sukienki by Marilyn Monroe pojawią się we Francji w przyszłym roku. W ten sposób słynna pin up girl została zrównana ze Snoopy’m i Betty Boop, którzy też mają ‚własne’ kolekcje. Kto następny? Może Audrey Hepburn, Jackie Kennedy i Heath Ledger?

Na tym przykładzie chyba najlepiej widać, jak daleko może sięgać komercjalizacja wizerunku. Oderwanie wyglądu, charakteru (a właściwie całego jestestwa) od konkretnej osoby i wykorzystanie go dla własnego zysku.

Strona Wolińskiego padła a zdjęcie Dity w jego kreacji pozostaje pewnie gdzieś w cyberprzestrzeni, ale nie mogę go znaleźć…

Podobne wpisy związane z modą i urodą online:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top