Kosmetyki rosyjskie

Uroda Możliwość komentowania Kosmetyki rosyjskie została wyłączona 228

Moda na wschód

W damskich i męskich kosmetyczkach prym wiodą kosmetyki naturalne, wśród których coraz częściej pojawiają się kosmetyki rosyjskie.
Już nie zachodnie, przesycone perfumami, ale naturalne, często zrobione według dawnych, niekiedy ludowych receptur – te kosmetyki wypełniają nasze łazienki i kosmetyczki.
Kosmetyki rosyjskie pojawiają się przeważnie w sklepach i drogeriach typu „natura” bądź na półkach z produktami ekologicznymi. Są też w niektórych aptekach, oferują je sklepy internetowe. Napisy cyrylicą wyróżniają się spośród innych, mają też naklejki z tłumaczeniem polskim. Ceną wyróżniają się znacznie – są w większych pojemnikach; za porównywalny produkt polski lub zachodni niekiedy trzeba zapłacić 2-3 razy więcej, niż za produkt rosyjski.
W czym tkwi tajemnica? Kosmetyki naturalne są przetworzone w niewielkim stopniu. Bazują na naturalnych komponentach; niekiedy zioła potrzebne do ich wytworzenia są hodowane na czystych terenach, minimalnie skolonizowanych (o co przy potężnym obszarze Rosji nietrudno), zbierane i oddzielane ręcznie. Kremy czy odżywki uciera się niemal ręcznie, ponieważ są wytwarzane na podstawie starych przepisów, które pozostały w aptecznych szufladach, a teraz są wydobywane na światło dzienne.
Jak wybierać kosmetyki naturalne? Ponieważ najczęściej są sprzedawane w dużych opakowaniach, należy wybierać te, których używamy w dużych ilościach lub przeznaczony jest dla całej rodziny: mydła w płynie, balsamy do ciała – wówczas mamy pewność, że preparat nie będzie stał nieużywany miesiącami i straci swoje własności.

Podobne wpisy związane z modą i urodą online:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top