Olejowanie włosów

Zlotarybka Możliwość komentowania Olejowanie włosów została wyłączona 58
Olejowanie włosów
1 vote, 2.00 avg. rating (57% score)

szampon-johnsons-baby-2Olejowanie włosów jest to zabieg, który ma za zadanie odżywić i wzmocnić przesuszone włosy. Nie jest to zabieg zbyt skomplikowany i polega na wmasowaniu we włosy na całą ich długość lub tylko w rozdwajające się końcówki oleju. Olej nakłada się w zależności od tego jak włosy reagują na ten zabieg, na suche lub wilgotne pasma.
Najlepiej robić to wieczorem, na noc, a rano włosy należy umyć odpowiednim szamponem, aby znowu wyglądały świeżo i pięknie ( po nałożeniu oleju są przeciążone i mogą wyglądać po prostu na ?tłuste?). Ilość oleju, jaki należy wmasować we włosy także zależy od nich samych i ich chłonności ? im bardziej są wysuszone tym bardziej chłonne i oleju potrzeba więcej. Jednak zaczynać należy od niedużych porcji: małą ilość oleju rozetrzeć w dłoniach a następnie nanieść na kosmyki włosów. W razie potrzeby czynność tę powtórzyć.
Do takiej pielęgnacji włosów używa się wyłącznie olejów roślinnych na przykład kokosowego, arganowego lub migdałowego.

Podobne wpisy związane z modą i urodą online:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top