Koszulki z nadrukiem czy mundurki.

Złota rybka Ursynów Możliwość komentowania Koszulki z nadrukiem czy mundurki. została wyłączona 20
Koszulki z nadrukiem czy mundurki.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Koszulki z nadrukiem czy mundurki.

Wprowadzenie zarządzenia Ministerstwa Edukacji o konieczności noszenia mundurków przez uczniów ma tyle stronników co i wrogów.

Stronnicy podkreślają, że jednakowy strój ucznia obniży kontrasty społeczne między rówieśnikami w szkole . Nie ulega jednak wątpliwości , że na współczesnym konsumpcyjnym globie, gzdie ludzkość ślepo dąży do postępu za wszelka cenę i gdzie głównym celem życia staje się gromadzenie dóbr materialnych już od najmłodszych lat, wartość młodego człowieka zależy od ilości posiadanych rzeczy.

Markowe ciuchy , gadżety, nowatorskie telefony komórkowe , zagwarantują wysoką pozycję w klasie. Tylko od rodziców i profesorów zależy czy dziecko przyswoi sobie starą prawdę że „Nie szata zdobi człowieka…” . Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą nie tylko media ale i rodzice którzy próbują nabywać przyjaźń dla swojego dziecka.

W wypadku wprowadzenia mundurku przeciwnicy podnoszą typowe argumenty, że ograniczają one wolność dziecka, powodują uniformizację ucznia ,a mundurek kojarzy się ze służbami mundurowymi.

Jednak w szkołach w jakich ograniczono mundurek do koszulki z nadrukowaniem logo szkoły nie napotyka się już zjawiska szpanowania markowymi okryciami. Taka odzież z nadrukiem tarczy szkoły jest niedroga i nie szufladkuje dziecka. Kolor t-shirtu dobrany indywidualnie dla klasy upraszcza nauczycielom rozpoznanie swojego ucznia. Szkoła jest bezpieczniejsza gdyż w łatwy sposób, na pierwszy rzut oka mozna zauważyć na terenie szkoły osoby niepowołane, wyróżniajace sie brakiem szkolnej koszulki. Wątpliwości co do mundurków słabną przy wprowadzaniu tylko jednak zunifikowanej części garderoby np. koszulki znadrukiem . Różno barwne t-shirty i druki zapewniają uczniom wiekszą autonomię funkcjonowania, aniżeli całe mundurki kojarzące się rodzicom z byłym ustrojem .

Podobne wpisy związane z modą i urodą online:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top