Nie zastanawiaj się „kto mnie kręci”, lecz raczej „kogo ja kręcę”

Solarium Ursynów Możliwość komentowania Nie zastanawiaj się „kto mnie kręci”, lecz raczej „kogo ja kręcę” została wyłączona 32
Nie zastanawiaj się „kto mnie kręci”, lecz raczej „kogo ja kręcę”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nie zastanawiaj się „kto mnie kręci”, lecz raczej „kogo ja kręcę”

Zmuś swój wzrok do tego, by nauczył się lustrować każde pomieszczenie, do którego wchodzisz. Niezależnie od tego, czy jesteś w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, czy na plażach Malibu, czy w sportowym barze w Humboldt w Kansas, sygnały są zawsze te same. Zamożna wdowa z jędr­nym ciałem, plażowiczka rodem ze „Słonecznego patrolu” czy tleniona seks­bomba, dają ci, w gruncie rzeczy, te same znaki. Skąd o tym wiemy? Potwier­dziło to mnóstwo badań.

Aby nie być gołosłowną, zacytuję tu jedno z nich. Był sobie niemiecki na­ukowiec, dr Abel, który specjalizował się w etologii – badaniach nad cha­rakterystycznymi wzorcami zachowań dla poszczególnych gatunków. W la­tach sześćdziesiątych XX wieku podróżował po świecie z ukrytą kamerą, aby móc fotografować obcych ludzi, którzy mają na siebie ochotę (bez względu na skutek ich zabiegów). Zabrał swoją ukrytą kamerę zarówno do rozwinię­tych państw Europy Zachodniej, jak i do miejsc orientalnych, jak Japonia. Fotografował też nawiązujące ze sobą kontakt pary w bardziej prymitywnych kulturach, a więc w Amazonii, Papui czy na Samoa.

Gdy przeanalizował potem wszystkie sceny flirtu, odkrył, że niezależnie od tego, czy przedstawicielka płci żeńskiej urodziła się w czepku, czy z kością w kształcie pierścienia w przegrodzie nosowej, kobiety na całej kuli ziemskiej używają tych samych sygnałów, i to często w tej samej kolejności. Zaczyna­ją zwykle od zachowania przypominającego zachowanie małej dziewczynki. A więc w pierwszym posunięciu starają się zwrócić na siebie uwagę. Może to być hałasowanie, chichotanie czy nadmierna gestykulacja rękami. Te bardziej wyrafinowane uznały gładzenie i odsłanianie swego ciała za metody napraw­dę skuteczne.

Podobne wpisy związane z modą i urodą online:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top